Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Gaz Sancısı
0 59

Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir; bebeklerde doğum sonrasında gaz sorunu anne babaları uykusuz bırakan en temel rahatsızlıkların başında gelmektedir. Bu noktada özellikle bebeklerin gazlarını kendi kendilerine çıkartmalarının zor olması sebebi ile sancının huzursuzluğa sebep olduğu görülür. Her emzirme ve beslenme adımının sonrasında bebeğin gazının çıkarılması ve rahatlatılması gerekir. Ancak bu şekilde bebek gaz sancısı ile başa çıkabilirsiniz. Anne babanın masaj ile bunu hem oyun hem de işlevsel bir seans haline getirmesi de mümkündür. Sırt ve bel kısmına küçük yuvarlak hareketler ile temas edebilirsiniz.

Gazlı Bebek İçin Ne Yapmalı?

Gazlı bebek için dikkate alınması gereken hususların başında kesinlikle annenin beslenmesi gelmektedir.

  • Gazlı bebeklerin annelerinin kesinlikle belirli bir süre hayatlarından baklagilleri çıkartmaları gerekmektedir. Nohut bu listenin başında gelir.
  • Kimyonu olabildiğince sık kullanmalısınız. Kimyon ile beraber kişilerin gaz sancılarının önüne geçmesi mümkün kılınır.
  • Soğandan da olabildiğince uzak kalmanız gerekmektedir.

Anne sütü ile annenin yedikleri besinlerin etkileri bebeklere de sirayet etmektedir.

20 Günlük Bebeklerde Gaz Sancısına Ne İyi Gelir?

Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir; gaz sancısı ile mücadele edebilmek için kişilerin dikkate alması gereken bir diğer nokta da kesinlikle harekettir. Çocuğunuzun bacaklarını masaj yaparak içe ve dışa doğru karnına bastırmaya başlarsanız gaz çıkartma aşamasını da kolaylaştırmış olacaksınız. Bu süre içerisinde bebeğin canını yakmamaya da özen gösterilmelidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.