Gıdı Estetiği

0 10

Gıdı Estetiği

Genel anlamda gıdı estetiği, asıl amacı yüz ve dekoltedeki yanaklardaki deformasyonu düzeltmek olan bir tedavidir. Bunun için yanak bölgesindeki fazla yağ dokusu liposuction tekniği kullanılarak vücuttan uzaklaştırılır.

Bu sayede çene çok daha belirgin hale gelir ve birçok kişide estetik kaygılar uyandırır.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

 

20 yaş üstü kişilere gıdı estetiği yaptırılmaktadır. Gençlerde gıdı estetiği yanak estetiğine yanakların sarkması neden olurken, çene estetiği genellikle cilt elastikiyetini kaybeden yaşlı kişilerde kullanılmaktadır.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

Genel kapsamda gıdı estetiği ameliyatından sonra iyileşme sürecinde doktor tarafından reçete edilen ilaçlar bazen de gerekli kremler kullanılmalı, hijyen kurallarına uyulmalı ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile aşırı kilo alınması önlenmelidir. Çene ameliyatlarında genellikle lokal anestezi kullanılır. Lokal anestezi ile çene estetiği yaptıran kişiler ameliyattan hemen sonra taburcu edilir ve hastaneye yatırılmalarına gerek yoktur.

Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Medikal yanak estetiği mezoterapidir. Mezoterapi, yanaklardaki sarkma ve sarkma derisini ortadan kaldırabilir. Gıdı esteteği bu işlem birden fazla seansta gerçekleştiği için tam sonuçların görülmesi iki ayı bulabilmektedir. Gıdı estetiği işlem sonunda yanakların altındaki yağ dokusu erir ve gevşeklik kaybolur.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Yapılan işlem ve bölgeye göre gıdı estetiği fiyatları değişim göstermektedir. Uygulanan seans sayısına göre farklılık göstermektedir.

Jinekomasti Neden Olur?

Hormonal dengesizlikler dışında ilaçlar, bitkisel ürünler veya çeşitli tıbbi durumlar jinekomastiye neden olabilir.

Erkeklerde öncelikle glandüler dokuda bulunan iyi huylu meme ve meme başı aşırı büyümesine jinekomasti denir.

Erkeklerde testosteron hormonunun azalması ve östrojen hormonunun gereğinden fazla artması durumunda jinekomasti görülür.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Dört grupta Jinekomasti türleri toplayabiliriz. Jinekomastinin ilk iki gurup, egzersiz ve diyet programı jinekomasti sorununu çözmeye ve göğüslerinizi daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olabilir. 3. ve 4. derece jinekomasti için tek tedavi jinekomasti estetiğidir. Üçüncü aşamadan itibaren jinekomasti ameliyatını öneriyoruz.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Bir veya iki memede jinekomasti bulunur. Oluşan bu büyüklük birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolur. Daha sonra ilerleyen 40 yaş arasındaki her 4 erkekten 1’inde nükseder.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Genellikle Jinekomasti zararsızdır ancak bazı durumlarda meme dokusunda ve meme uçlarında ağrıya neden olabilir ve meme başı akıntısı ile şişmeye neden olabilir. Jinekomasti belirtileri ilk olarak başlıca şu şekilde olmaktadır:

 

  • Göğüslerde hassasiyet
  • Meme ağrıları ve ağrıları
  • Bir veya iki meme ucundan boşalma
  • Meme büyüklüğü farkı
  • Meme ucunun altında yumru
  • Şişmiş aksiller lenf düğümleri

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Ameliyat, Jinekomastinin tipine göre planlanır. Meme bezlerinin yumuşak ve yağlı olduğu yağlı jinekomasti için liposuction (yağ aldırma) yeterli olabilir. Cerrahi işlem genel anestezi altında yapılır, ancak bazı durumlarda lokal anestezi tercih edilebilir. Hasta ameliyattan sonraki gün taburcu edilebilir. Ameliyat sonrası hastalar 2-3 hafta jinekomasti korsesi takmalıdır.

 

İşlem sonrası hafif ağrı olabilir. Ameliyattan sonra üç gün boyunca yorucu aktivitelerden kaçınılması, kolların ve omuzların aşırı hareketinden kaçınılması iyileşme sürecini hızlandırır. Üçüncü günden sonra hasta günlük hayatına ve işine dönebilir.

Jawline (Çene) Dolgu Nedir?

 

Genel kapsamda jawline dolgu çene dolgusu, çene ucundan kulağa kadar uzanan her iki mandibula kemiğinin çizgileri boyunca doldurulmasıdır. Javline dolgu tıkalı çene çizgisi ve çene ucu sayesinde yüz daha çekici ve estetik görünür.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Genel olarak Jawline dolgu maddeleri, bölgeyi dolgunlaştırmak ve kaldırmak için deri altına ve kemiğin üzerine enjekte edilir. Jawline dolgu enjeksiyonları yüzün genel izdüşümünde olumlu bir değişime sahiptir. Yüz daha uyumlu hale gelir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genel kapsamda Jawline dolgu hedef dokuya enjekte edilerek yapılır. Bu alan önemli anatomik yapıların geçtiği, kan damarlarının ve sinirlerin geçtiği yerdir. Bu nedenle dolgular deneyimli bir tıp uzmanı tarafından yapılmalıdır. Önemli damarların geçtiği yer burası olduğundan çene ve çene kontur dolgularının enjeksiyonları damarlara zarar vermeyecek şekilde kanül kullanılarak yapılır.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Çene hattı dolguları ve Javline dolgu ve dokuyu bu alana yerleştirmek ve konturları daha belirgin hale getirmek için lifting etkisi olan daha yoğun ve yoğun dolgular ile yapılır. Dolgunun uzun süreli süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 12 ile 18 ay arasında değişmektedir.

Jawline Dolgu İle Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

Çene dolgu işlemi, çenenin zayıf olan görünümünü ortadan kaldırır, çeneyi ve çene üstünü şekillendirerek jawline dolgu daha genç ve çekici görünmenizi sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.