Meniden Kan Gelmesi

0 19

Meniden Kan Gelmesi

Toplumda yaygın bir sağlık sorunu haline gelen menide kan bulunması birçok sebeplere dayanabiliyor. Erkeklerin korkulu rüyası olan penisten kan gelmesi doğrudan prostat bezinde yer alan hassas damarlarda kopma oluşmasına bağlıdır. Vücudumuzun bazı bölgelerinde daha hassas damarlar yer alıyor. Bu bölgeler arasında prostatın yer aldığı alanda yer alıyor. Erkeğin özellikle de boşalma sırasında prostat damarlarında ani bir baskılanma meydana gelebiliyor.

Bu durum beraberinde ağrıya neden oluyor. Dolaysıyla penis kan gelmesi durumunda hastalar mutlaka erkenden doktor klinik merkezinden tedavi olmalıdır. Bu sorun uzun süreli devam ettiğinde ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Penisten Neden Kan Gelir?

Penis organından özellikle de prostat kısmında yer alan hassas damarlarda yırtılma oluşması sonucunda menide kan görülmesi söz konusu olabilir. Bu problem genel olarak yavaş bir şekilde etkisini gösterir. Damarda oluşan yırtılma şiddetine göre bu sorun o oranda şiddetli bir şekilde hasıl olabilir. Bu nedenle penisten kan gelmesi ciddi bir sağlık sorunu olarak değerlendirilebilir. Bu durum ağrı olarak da belirti gösterir.

Menimde Neden Kan Var?

Prostat kısmı erkeklerde söz konusudur. Dolaysıyla bu bölge kadın hastalarda yer almaz. Bu alanda oluşan en küçük damar sarsılmaları penisten kan gelmesi neden olabilir. Bu sorun birçok hastalarda sinsi bir şekilde oluşabilir.

Bu nedenle hastalar çoğu zaman kan gelmesi durumunu hemen fark etmeyebiliyor. Bu kapsamda testiste ağrı belirtileri de geç zamanda görülebilir. Meni veya peniste kan görülme durumu hastalar arasında farklı düzeydedir. Kimi hastalarda yoğun kan görülebilirken kimi hastalarda daha düşük düzeyde kan oluşabilir. Burada önemli olan erken tanı ve tedavidir.

Menimde Kan Nedenleri Nelerdir?

Menimde kan sebepleri fazla değildir. Yukarıda da vurguladığımız üzere penis kan gelmesi daha çok prostat damarlarının kırılması sonucunda oluşabilir. Erkekler yoğun olarak cinsel hayat yaşayabiliyor.

Bu durum her ne kadar kulağa hoş gelse de bir zaman sonrasında prostat sağlığının riske girmesine neden olabiliyor. Bu da meni kan gelmesi sorununa zemin hazırlar. Bu nedenle hastalar henüz ilk aşamada testis ağrısı oluşması durumunda da hemen doktora başvurmalıdır. Bugün geliştirilen yeni tedavi uygulamaları üzerinden penis ve meniden kan gelmesi artık daha basit ve pratik bir şekilde tedavi ediliyor.

Menideki Kan Tedavi Süreçleri Nelerdir?

Menideki kan tedavi süreçleri hastalar arasında farklıdır. Ayrıca klinik merkezlerinin kalitesi de önemlidir. Kalitesiz bir doktor klinik merkezinde meni ve penisteki kan tedavi süreçleri uzayabiliyor. Bu da hasta memnuniyetsizliğine neden oluyor. Meniden kan gelmesi özelinde tedavisi süreçleri ortalama olarak 12 haftadır. Bu süreçler içerisinde genellikle hastaların büyük bir bölümü iyileşir.

Testis (Yumurtalık) Nedir?

Yumurtalık olarak da bilinen testis sadece erkeklerde yer alan bir organdır. Sperm ve hormonların üretilmesinde aktif bir biçimde rol üstlenen cinsel organa testis adı verilir.

Testis(Yumurtalık) Ağrısı Neden Olur?

Erkeklerde yumurtalık ağrısı da sık görülen sağlık sorunlarından biridir. Bu problem birçok sebepler doğrultusunda meydana gelir. Testis ağrıları yukarıda da vurguladığımız üzere sinsi bir şekilde ilerler. Bu nedenle hastalar çoğu zaman testislerinde ağrılardan huzursuzluk duymayabilir. Testis ağrısı daha çok prostat damarlarında yırtılmalar, anne karnında yeteri düzeyde gelişim oluşmaması durumunda, yoğun iş temposu ve buna bağlı olarak ağır eşyaların kaldırılması sonucunda meydana gelir.

Testis Ağrısı Nasıl Tedavi Edilir?

Testis ağrısı tıbbi olarak tedavi edilebilir. Bu sorun doğrudan cerrahi müdahale üzerinden tedavi edilebilir. Testis ağrıları cerrahi müdahalesi birkaç saat içerisinde başarılı bir şekilde tamamlanır. Bu nedenle geçmiş senelere oranla testis ağrıları bugün daha basit bir şekilde tedavi edilir.

Hangi Durumlarda Doktora Veya Hastaneye Gitmeli?

Özellikle penis ve meniden kan gelmesi ve testislerde ağrılar hissedilmesi durumunda doktora veya en yakın devlet hastanesine başvurulmalıdır. Ya da tercihe göre özel doktor klinik merkezinden hızlı bir şekilde Testis ağrısı tedavisi randevusu oluşturulmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.