Soğuk Lipoliz Yöntemleri Nelerdir?

0 7

Soğuk Lipoliz Yöntemleri Nelerdir?

Lipoliz, hücresel lipid damlacıklarında depolanan yağ parçacıklarının daha küçük moleküllere parçalanması olarak tanımlanır. Soğuk lipoliz ise lokal zayıflama makinelerinin yağ dokusunu soğutarak lipoliz işlemini erittiği bir sistemdir, bire bir işlemdir.

 

Tedavinin etkisi 1 haftadan 2-4 aya kadar sürer. Uygulama modları şunlardır; ilk olarak işlemden önce cildi soğuktan korumak için yağın biriktiği bölgeye jel bir ped uygulayın. Bir vakum başlığı bu jel pedlerin üzerindeki cildi emer ve yaklaşık 45 dakika boyunca -9 derecede dondurur.

Soğuk Lipoliz Etki Ne Zaman Başlar? Kaç Seans Gerekir?

Soğuk yağ eritme tedavisinin etkisi ikinci haftadan itibaren görülmeye başlar ancak 45 gün sonra görünür hale gelir. Tam sonuçlar üçüncü ayda görülecektir. Bu süreçte hastayı özel bir diyet programı ile takip edilir. İlk iki hafta olarak uygulanan kriyocerrahinin efektif süresi ilk seans sonunda belirlenir. Dört ila 12 hafta sonra ikinci seansın etkisi ile istenilen sonuçlara net bir şekilde ulaşılabilir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kriyocerrahi uygulanan alanlarda herhangi bir kısıtlama yoktur. Bel, basen, karın, basen, bacaklar, doğum sonrası alt karın, sırt, kollar ve uyluklar, vücudun yanları gibi yağlanması en zor bölgelerde sonuçlar alınabilir. Bir rejimle yağ yakmanın zor olduğu vücudun etkilenen bölgelerine soğuk lipoliz uygulayarak yağın durumuna göre birkaç seans sonra istenilen görünüme kavuşmayı hedefler.

 

Soğuk lipolizin etki mekanizması, adipositlerin apoptozu ile tetiklenir. İşlem sırasında ani sıcaklık değişimi sadece yağ hücrelerini yok etmekle kalmaz, aynı zamanda vücudun tonlanmasına da yardımcı olur, yağ kaybı sürecinden sonra etkilenen bölgelerin çökmesini önler. Bununla birlikte işlemlerde uygulanan tekniklerde farklı soğuk lipoliz fiyatları vardır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Soğuk lipoliz için genellikle bir adet yeterlidir. Bazı durumlarda yerel ihtiyaçlara göre seansların tekrarlanması gerekebilir. Kullanım sıklığı kişinin durumuna bağlıdır. Yapılacak seanslar hastanın durumuna ve uzmanın kararına göre belirlenir. İkinci seans için 8 haftaya kadar ara vermek, genel düzenlemeler doğrultusunda oluşturulan uygulamalar arasında en sağlıklı seans aralığıdır.

 

Genel olarak soğuk lipoliz uygulamaları 4-8 seanstan sonra tam olarak etkisini gösterir ve soğuk lipoliz fiyatları ilk seanstan sonra etkileri görülmeye başlar. Buna istinaden soğuk lipoliz fiyatları seanslara bağlı olarak değişir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Bu özel tedavi planları da soğuk lipoliz fiyatını etkiler. Bu etkiler hastalara yansır. Soğuk lipolizin fiyat üzerindeki etkisini bilmek için muayene öncesi tedavi sürecini bilmek ve sürecin ilerleyişini bilmek önemlidir. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi topikal inceltme uygulamalarında da kişiye özel bir tedavi planı ve soğuk lipoliz fiyatları ile değişen teknikler uygulanır.

Ulthera Nasıl Yapılır?

Ultherapy teknolojisi, cilt altı tabakaların yük taşıyan dokularında ses dalgaları kullanılarak oluşturulan noktasal sıcaklık artışı ile kolajen üretimini uyararak cilt sıkılaştırma ve sıkılaştırma tedavisidir. Ulthera, uygulamalı estetik alanındaki en son teknolojilerden biridir. Ulthera ile zamanın ve yerçekiminin neden olduğu cilt hasarları onarılabilir.

 

Tüm onarımlar için farklı ulthera fiyatı bulunur. Ultherapy, ultrasonik teknolojiye dayalı olarak üretilmiş, Ulthera adlı bir cihazla ameliyatsız yüz germe sorununu çözebilen, sadece ameliyat yapabilen, enjeksiyon yapılmayan, iyileşme süreci olmayan, risksiz, tamamen yeni bir teknolojidir ve Amerika’da oldukça popüler olmuştur.

 

Cilt üzerinde uygulanan sıkılaşma tekniklerinde kullanılan farklı cihazlar olduğu için ulthera fiyatı değişecektir.

Ulthera Nasıl Yapılır?

Ulthera işleminde Ulthera cihazının ultrason fonksiyonu cilt ile temas ettirilerek derinin alt katmanlarının görüntülenmesi sağlanır, ardından odaklanmış ses dalgaları cildin 3 ve 4,5 mm yukarısındaki destek bağ dokularına iletilir.

 

Bu görüntüye eşlik eden cilt yüzeyinde ve kolajen üretimini uyarıcı ısı hasarı oluşturulur. Uygulamadan sonraki dönemde cildin destek dokularında yeni oluşan kolajen üretimi ile güçlü bir sıkılaşma etkisi oluşur.

Ulthera Kimlere Uygulanır?

Cilt yapısı gevşediği için özellikle 40-65 yaş arası cilt sarkması veya sarkması olan herkes çok etkili olabilen ulthera için iyi bir adaydır. Yine yüz germe ameliyatı genç veya genç yaş aralığında ise ulthera için iyi bir endikasyon olabilir. Bazı hastalar komplikasyon ve anestezi korkusuyla ameliyat istemezler. Böyle bir durumda önerilir.

 

Ulthera sadece endişe duyulan bölgelere de uygulanabilir. Küçük yaşta bile, sadece belirli alanları etkileyen sorunlar ortaya çıkabilir. Genellikle sadece göz çevresine, özellikle kaşları kaldırmak ve gözaltındaki torbaları sıkmak için uygulanır. Klinik ve estetik merkezlerinde taleplere göre işlemler ve farklı ulthera fiyatı bulunur.

G5 Masajı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Selülit tedavisi, lokal incelme, cilt sıkılaştırma ve toparlama, lokal kan dolaşımını arttırma ve yağ yakma bölgeleri g5 masajı için tercih edilen durumlardan biridir. Vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir, ancak bel, uyluk ve bel üzerinde daha etkilidir.

 

Selülit tedavisi için tercih edilen G5 masajı uygulaması sistemik olarak kullanılabilir. Genelde bel, basen, basen ve kollar tercih edilir. Bir uzman gerekli gördüğünde soğuk lipoliz, iğne lipoliz, radyo frekans, Velashape 3 ve lenf drenaj yöntemleri de G5 masajı ile birlikte kullanılabilir.

G5 Masajı Avantajları Nelerdir?

Genel anlamda g5 masajı vücudun dolaşımı hızlanırken katılaşan yağları serbest radikallere dönüştürerek vücuttan toksinlerin idrar yoluyla atılmasını sağlar. Lokal incelme, deri altı dokusunun tahrişi ile desteklenir. Vücut şekillendirilir ve iyileşir. Krampları ve ağrıları gidermede etkilidir ancak vücutta biriken laktik asidin atılmasına da yardımcı olur.

G5 Masajı Fiyatları

Seans sayısı arttıkça g5 masajı fiyatı da artar. Masaj yöntemine egzersiz ve spor eşlik ederse daha kısa sürede sonuç verecektir. Fiyatlar masaj merkezlerine göre değişebilir. G5 masaj servis merkezlerinin uzmanları tarafından yapılan masaj egzersizleri ile istediğiniz vücuda daha kolay sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.