Lazer Liposuction

0 14

Lazer Liposuction

Klasik yağ aldırma işleminden daha fazla yağ yakılmasına ve incelmeye sebep olan lazer liposuction uygulamaları lazer yöntemi uygulanarak yağların vücuttan uzaklaştırılması işlemidir.

Lazer Liposuction Kimlere Uygulanır?

Diyet ve spor yaparak incelme sağlayamayan, fazla yağlarından şikâyet eden kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanır.

Liposuction Vücutta Nerelere Uygulanabilir?

Günümüzde en çok bayanların tercih ettiği liposuction uygulamaları karın, bel, sırt, bacaklar, bilekler ve gıdı olmak üzere birçok alanda uygulanabilir.

Lazer Liposuction Öncesi

Lazer uygulamaları öncesinde mutlaka uzman bir hekimle görüşülerek muayene olması önemlidir. Hangi bölgelere uygulama yapılacağına karar verilmesinin ardından tüm detaylar doktor ve hasta arasında görüşülmelidir. Ek bir hazırlık yapılmasına gerek duyulmaz.

Meme Büyütme Nedir?

 

Memelerin hacim kazandırılması ve simetriğini sağlamak adına uygulanan büyütme operasyonlarıdır. Cerrahi işlemlerden olup meme implantları yerleştirilmesi ya da farklı yöntemlerin uygulanmasıyla göğüslerin hastanın beklentisine uygun olarak büyütülmesi amaçlanır.

 

Estetik operasyonlardan olan meme büyütme fiyatları uygulanan yönteme ve hastanın beklentilerine göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle tüm estetik uygulamalar gibi meme büyütme işlemlerinde de mutlaka öncesinde görüşülmesi, beklentilerin doğru aktarılması ve maliyetlerin belirlenmesi adına yöntemlerin kararlaştırılması önem taşır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Genel olarak memelerin büyütülmesi operasyonları öz güven kaybı yaşanması, kanser ya da kaza sonrası meme kaybı olmak üzere hamilelik süreci sonrası form kayıpları ve doğuştan memelerin olmaması gibi durumlarda uygulanan önemli bir estetik operasyondur.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

 

Meme büyütme operasyonlarını genel olarak memelerinin ufak olmasından şikâyet eden kişiler tercih etmektedir. 18 yaşından büyük ve uzman hekimin onay verdiği herkese uygulanabilir.

Meme Büyütme Öncesi

 

Memelere hacim kazandırılarak büyütülmesi operasyonları öncesinde mutlaka bir plastik cerrahla görüşme sağlanmalıdır. Meme yapısı belirlenerek uygulanacak yönteme karar verilmelidir. Sonrasında operasyona hazır bir şekilde katılabilmek için uzman hekim önerilerine uygun davranılması yeterli olur.

Göğüs Büyütme Hazırlık Detayları

 

Ameliyat öncesinde hazırlık aşamasında beklentiler doğru bir şekilde aktarılarak hekimin ameliyat tekniğini belirlemesi önemlidir. Sonrasında hasta sigara ve alkol kullanımı kesmelidir. Cerrahi bir işlem olmasından kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Genel anestezi uygulanacağından mutlaka yeme içme kesilmelidir.

Göğüs Büyütme Kullanılan İmplant Çeşitleri

 

Göğüs büyütülmesinde kullanılan implant çeşitleri salin ve silikondur. Salin implantlarda boş olarak yerleştirme sağlanırken sonrasına tuzlu su doldurulması yapılır. Silikon implant içeriğinde ise silikon jel yer alır.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

 

Göğüs büyütülmesi için uygulanan implantlar silikon olarak tercih edilmektedir. Silikon olan implantlarda ise damla ve yuvarlak olarak iki tür bulunur.

Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanır?

 

Genel anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Lazer ışınlarından faydalanılarak fazla yağların vücuttan kırılarak uzaklaştırılması sağlanır. Açılan kesiler ufak olmasından iz kalma sorunu yaşanmaz.

Lazer Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

 

Hasta kısa bir süre içerisinde liposuction uygulamasını tamamlar ve bir gece gözlem altında tutulması önem taşır. Ağrı minimal seviyede olup ertesi gün normal yaşamına geri dönebilir. Yağ alınan bölgede morluk oluşması normal olup kısa sürede kendiliğinden geçer. 4 hafta boyunca korse kullanması önerilir ve hastanın yağları 2-3 ay daha yakılmaya devam eder. 3 ayda tamamen yağlar yakılmış olup 6. Ay sonunda ödemler geçerek istenilen görünüm elde edilir.

 

Lazer Liposuction Fiyatları

Lazer ışınlarının kullanılmasıyla yağların aldırılması işlemi olan liposuction fiyatları hastanın durumu, uygulama yapılacak bölge genişliği, uzman hekim ve sağlık kurumu açısından farklılık gösterir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.