Burun Estetiği Neden Önemlidir?

0 21

Burun Estetiği Neden Önemlidir?

Estetik olarak güzel ve orantılı bir burun şekline sahip olmak, doğru ve yeterli oranda nefes alabilmek için burun estetiği büyük önem taşır. İşlemi yapacak olan cerrah tercihi de çok önemlidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun üzerinde bulunan şekil ve fonksiyon bozukluklarının kalıcı olarak giderilmesi işlemine rinoplasti denir. Dolgu uygulaması geçici bir yöntemdir. Kısa sürede tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle cerrahi operasyonlar daha sık tercih edilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Anestezi tekniği kullanılarak cerrahi müdahale ile burun estetiği uygulanır. İlk olarak burun kemiği üzerinde bulunan sorunlar giderilir. Daha sonra kıkırdak şekli onarılır ve son olarak burun ucu kemiği ayarlanır. Kişinin yüz hatlarına uygun bir burun şekli yapılır. Burun estetiği ameliyatı kişiye özel planlanır.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Cilt rahatsızlığı olmayan, bağışıklık sistemi kuvvetli ve cerrahi operasyon geçirmek için herhangi bir engeli bulunmayan herkese burun estetiği ameliyatı uygulanabilir. Tıp alanında yaşanan gelişmeler sonucunda estetik operasyonlar çok kısa sürede maksimum konforda uygulanabilmektedir.

Burun Yapısı Nedir?

Tamamen kıkırdak ve kemik yapılarından oluşan bir organdır. Kişinin anatomik gelişimine ve genetik faktörlerine göre bu yapıların oranları ve şekilleri değişiklik gösterebilir. Bu neden insanlar zaman içerisinde burun ameliyatlarına ihtiyaç duyabilirler.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Her bireyin burun şekli ve burnunda bulunan deformasyonları birbirinden farklıdır. Bu nedenle uygulanan ameliyat yöntemi ve işlem süresi de değişiklik gösterir. Burun estetiği fiyatları hastanenin belirlediği maliyet politikasına göre değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyathane koşullarında anestezi altında uygulanır. Genellikle plastik cerrahi alanında uygulansa da kulak burun boğaz doktorları da bu ameliyatı yapmaktadır. Kemik üzerinde bulunan anormal yapıların derecesine göre ameliyat yöntemi değişebilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun içerisinde konka oluşumu, burun ucunun normalden kalkık olması, burun ucu büyüklüğü, dudak ve burun arasındaki mesafenin çok uzun olması durumlarında burun ameliyatı yapılır. Burun ameliyatı süresi var olan sorunlara göre değişiklik gösterebilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Hormon gelişimi tamamlanmış ve anestezi almak için herhangi bir engeli bulunmayan herkese ameliyat yapılabilir. Plastik cerrahi uzmanı tarafından uygulanan fiziksel muayenede kişinin ameliyat için uygun olup olmadığı değerlendirilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Estetik cerrahi operasyonların hepsinde 18 yaşını doldurma şartı bulunur. Kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen travma ve kaza gibi durumların yaşanması sonucunda yaş sınırına bakmadan burun ameliyatı gerçekleştirilebilir. Burun estetiği fiyatları belirlenirken hastaların yaşı göz önüne alınmaz.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Cerrahi operasyonlar alanında her yıl farklı yenilikler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle plastik cerrahi işlemlerinde hastaların konforunu en üst seviyelere çıkartan başarılı uygulamalara imza atılmaktadır. Bu nedenle günümüzde burun estetiği için kullanılan 2 farklı yöntem geliştirilmiştir. Kapalı ve açık ameliyat yöntemleri kullanılır.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şişlik ve morarmaların engellenmesi için buz uygulanır. Kan sulandırıcı ilaçlar en az 1 hafta alınmamalıdır. Alkol ve sigara gibi yara iyileşmesini engelleyen zararlı maddeler kullanılmamalıdır. Doktor kontrollerine düzenli olarak gelinmelidir. Burun üzeri güneş ışınlarına karşı korunmalıdır. Sümkürme ve burun içi temizliği yapılmamalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Hastanenin konumu, hekimin ameliyat maliyetleri, kullanılan cerrahi yöntem, işlem süresi, işlem için gerekli olan personel sayısı, hastanenin kendi fiyat politikası ve hastane yatış süresi burun estetiği fiyatları üzerinde etkili olan hususlardır. Bu nedenle burun estetiği fiyatları sabit tutarlar değildir ve hastaneye göre değişiklik gösterir.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.