Bebeklerde Diş Çıkarma Ne İyi Gelir

Bebeklerde Diş Çıkarma
0 39

Bebeklerde diş çıkarma ne iyi gelir; bebeklerde 7. Aydan itibaren dişler yavaş yavaş çıkmaya başlamaktadır. Bunun kesin bir tarihi yoktur. Her gelişim döneminin çocuktan çocuğa değişim arz edebileceğini bilmelisiniz. Genetik faktörler özellikle diş çıkartma ve aynı zamanda yürüme konuşma gibi hususlarda büyük önem arz etmektedir.

Diş Çıkarma Döneminde Ağrıya Ne İyi Gelir?

Diş çıkartma sürecinde ağrılar ile mücadele etmek için kesinlikle diş kaşıyıcılarından faydalanmanız gerekmektedir.

  • Çocuklarda diş çıkartma süreci içerisinde özellikle silikon oyuncaklardan yardım almalısınız. Bu şekilde dişteki kaşınmaların üstesinden gelebilirsiniz.
  • En doğal ve faydalı yöntem ise kesinlikle yeşil soğandır. Eline vermiş olduğunuz bir sağ yeşil soğan ile hem dişleri kaşıma aynı zamanda da diş ağrısının hafiflemesini sağlama imkanınız olacaktır. Çocuğunuzu bu soğan ile gözetim altında tutmalısınız. Aksi takdirde boğulma gibi sorunlar meydana gelebilir.

Çocuğunuza ateş düşürücü vermeden önce kesinlikle doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir şekilde ağrı kesici ateş düşürücü vermek çocukları olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Bebeklerde Diş Çıkarma Huzursuzluğuna Ne İyi Gelir?

Bebeklerde diş çıkarma ne iyi gelir; bebeklerde diş çıkartma süreci içerisinde huzursuzluğun giderilmesi için roibos çayından yardım alabilirsiniz. Roibos çayının içerisinde kafein olmaması sebebi iile uyku düzenini de olumsuz yönde etkilemeyecektir. Gönül rahatlığı ile içine bir tatlandırıcı eklemeden dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Diş çıkartma süreci ile başa çıkmak bu şekilde sizin için daha kolay bir hal alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.