Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

0 6

Anestezili Rahim Filmi Nasıl Çekilir?

Tetkik çektirilmesi kararı sonrası rahim filmi fiyatları açısından bütçeye uygun kurum seçildikten sonra son adet tarihinin üzerinden 3 ila 4 günün geçmesi beklenir. Hamilelik sürecine zarar vermenin önüne bu şekilde geçildikten sonra ağrısız radyolojik görüntülemeye geçilir. Tetkikin anesteziyle yapılmasının temel sebebi rahim ve tüp yolaklarında mevcut herhangi bir patolojiden dolayı işlem sürecinde oluşabilecek her türlü ağrının olmamasını sağlamaktır.

Hasta uygun pozisyona getirildikten ve anestezi verildikten sonra rahim ağzına medikal gereçler verilir. Kontrastlı madde rahim boşluklarından fallopi tüpüne kadar görüntülemeyi mümkün kılar. Tetkik röntgen cihazında kayıt altına alındıktan sonra süreçte eklenen tıbbı aletler sırası ile çıkartılarak işlem sonlandırılır.

Rahim Filmi Kullanım Alanları

Genellikle rahim filmi ücreti çocuk sahibi olmak isteyen ancak bu konuda problem yaşayan kadınlar tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Bu tetkik kadın doğum ve radyoloji uzmanlık alanlarının gözetiminde rahimin genel biçimini, yapısal komponentlerini, döllenmenin gerçekleşeceği bölümlerin açıklığını inceleyerek infertilitenin etiyolojisini ortaya koyar.

Rahmin ağzında bir tıkanma varsa ya da sperm ile yumurtanın birleşmesinde bir problem varsa yahut da implantasyonda bir problem varsa bunun teşhisini yaparak tedavinin başlamasını sağlar.

Kullanılan teknolojinin ve tıbbi gereçlerin kalitesine bağlı olarak rahim filmi fiyatları kurum içi değerlendirme sonucu farklılık gösterir.

Röntgen cihazları kullanılan kontrastlı madde, kateter türü ve daha pek çok materyal hastaneden hastaneye değişkenlik gösterdiğinden rahim filmi fiyatları açısından en tutarlı bilgi ilgili kurum ile görüşerek elde edilebilir.

Rahim Filmi Nasıl Uygulanır?

Görüntüleme işlemi gerekli ön şartlar sağlandıktan sonra spekulumun rahme tutturulması ile başlar. Vajinanın ağız kısmı dışa açık olacak biçime getirildikten sonra bu bölmeye plastik aparat tutturulur. Bu plastik kontrastlı materyali iç hazneye doğru yönlendirerek sıvının içeriye girmesini sağlar. İlgili görüntüleme cihazı rahim boşluklarını ve fallopi tüpünü detaylı olarak izleme fırsatı verir. Bu süreç filme kaydedilerek sonlandırılır.  Ayrıca rahim filmi ücreti de tam olarak bu noktada kullanılan cihazların niteliğine bağımlıdır.

Rahim Filmi Fiyatları

Özellikle yapısal anomalilerin ortaya konması için laboratuvar tetkikleri ekstra önem taşır. Jinekolojik patolojilerin ortaya konması için detaylı analiz yapılması amacıyla ilgili mütehassıslığın önerdiği tetkikler en kısa sürede temin edilmelidir. Bu amaçla kişinin tıp merkezlerinde rahim filmi ücreti konusunda bilgi alması ve kendi bütçesine uygun olan kurumda tetkikini gerçekleştirmesi gerekir.

Açık Emar Nedir?

Tetkik metotları içerisinde açık emar radyo dalgası kullanılarak patolojilerin teşhis edildiği herhangi bir yan tesir, semptoma sebep olmayan son teknoloji ürünüdür. En büyük avantajı işlem sonrası hiçbir ağrı veyahut da kramp benzeri sancı oluşmamasıdır. Alternatif olarak üretilmesinin temelinde esasında kapalı emar sistemini kullanamayan kişilerin olmasıdır.

Mukayese edildiğinde kapalı alan olmaması, stresi tetiklememesi, astım koah benzeri soluk alma problemlerini tetiklememesi, konfor alanının olması ve tetkike tek başına girilmemesi başlıca avantajlarındandır. Yanı sıra görüntüleme esnasında istenirse müzik dahi dinlenilebilecek olması kişiyi psikolojik olarak rahatlatmaktadır.

Açık Emar Kimlere Uygulanır?

Kalp damar rahatsızlığı bulunan, göğüs hastalığı olan, vücut ebatları sebebiyle kapalı alanda rahat hissetmeyen, kafanın bulunma konumundan ötürü çeşitli rahatsızlıkları tetiklenen, psikolojik olarak kapalı alanda durmakta zorluk çeken kişiler için açık emar uygulaması yapılır.

Hususi olarak belli bir yaşın üstünde olan kişiler ve çocuklar kapalı alanda korku benzeri duygu dalgalanmaları ile tetkik esnasında hareket etmeleri dolayısıyla sağlıklı bir görüntüleme elde edilemediğinden açık emar teknolojisi geliştirilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.